Agata Raczak

Poznaj mnie lepiej

Jestem magistrem fizjoterapii, studia licencjackie i magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od zawsze wiedziałam, że praca z drugim człowiekiem jest czymś czym chcę zająć się zawodowo. 

Swoje doświadczenie zdobywałam podczas pracy w projekcie dziecięcym w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz wieloletniej pracy z pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi zarówno w szpitalu jak i w formie fizjoterapii domowej.

Specjalizuję się w fizjoterapii stomatologicznej, fizjoterapii pacjentów po operacjach ortognatycznych oraz terapii pacjentów zgłaszającymi bóle głowy, kręgosłupa oraz dolegliwości stawów obwodowych.  

Zawód fizjoterapeuty jest moją pasją, dlatego ciągle rozwijam swój warsztat pracy. W gabinecie wykorzystuje wiedzę zdobytą na wielu kursach:

  • Terapia stawów skroniowo-żuchwowych TMJ- kurs podstawowy i zaawansowany,
  • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej- moduł I-III,
  • Terapia manualna w ginekologii i położnictwie,
  • Integracyjna Terapia Blizn,
  • Techniki uwalniania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,
  • Kobido- Japoński lifting twarzy,
  • PNF podstawowy i rozwijający,
  • Terapia Bazalna kurs podstawowy.
Razem damy radę

To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.

Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.

Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.

Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.

Sprawdź dostępne terminy

Zarezerwuj wizytę

Termin uzgodnić możesz osobiście, dzwoniąc pod numer 690 233 189 albo korzystając z kalendarza systemu elektronicznej rezerwacji.

Warsztat Zdrowia Fizjoterapia i Gabinety Lekarskie