Bartosz Jurasz
- terapeuta manualny
- terapia urazowa
- fizjoterapia ortopedyczna
Poznaj mnie lepiej
Jestem fizjoterapeutą (AWF Poznań) oraz studentem 4 roku osteopatii (OSD Polska z siedzibą w Hamburgu). Specjalizuję się w terapii urazowej i przeciwbólowej, poprawiam parametry sprawności fizycznej, a także niosę pomoc w wybranych zaburzeniach neurologicznych w oparciu o doświadczenie i stale aktualizowaną wiedzę specjalistyczną.
Uważam, że skupianie się wyłącznie na jednym układzie narządów może nie prowadzić do rozwiązania przyczyny problemu, dlatego w oparciu o dokładny wywiad staram się pracować nie tylko z układem ruchu – pomagam i doradzam pacjentom z problemami trawiennymi, laryngologicznymi, stomatologicznymi oraz niektórymi stanami sercowo-naczyniowymi i autoimmunologicznymi.
Doświadczenie kliniczne zdobywałem w placówkach ortopedycznych i neurologicznych w Polsce i w Portugalii, a także brałem udział w konferencjach naukowych, szkoleniach i seminariach prowadzonych przez specjalistów z krajów Europy Zachodniej, Grecji i Kanady.
Ukończone szkolenia:
- Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną – Ł. Czubaszewski, P. Szałański
- 3-modułowy kurs terapii manualnej – M. Czader, M. Jurasz
- Fascial Distortion Model Basic Certificate – S. Anker
- Fascial Distortion Model Clinical Course – D. Struzik
- Sucha Igła w Terapii Punktów Spustowych – E. Skorupska
- III Konferencja Naukowo-Szkoleniowa PSOTM – Toruń 2022
Prywatnie
Aktywność fizyczna w dobrym towarzystwie i z ładnym widokiem – to „tygrysy lubią najbardziej” 😉 Lubię poznawać… nowe miejsca i ludzi, ale również siebie i swoje ograniczenia, nad którymi staram się pracować. Dlatego przynajmniej 3 razy w tygodniu trenuję (siłownia, tenis, pływanie) i codziennie biorę zimny prysznic – praktykuję Metodę Wima Hoffa.
W wolnym czasie, gram na gitarze, latam dronem i fotografuję.
Razem damy radę
To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.
Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.
Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.
Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.
Poznaj specjalistów
Nasz zespół

Wyleczymy Twoje
Dolegliwości

Ocena rozwoju psychomotorycznego oraz diagnostyka zaburzeń epizodycznych.
Justyna Frąszczak neurolog dziecięcy