Katarzyna Drews-Raczewska
- dietetyk
- dolegliwości jelitowe
- nadmiar kilogramów
Poznaj mnie lepiej
Jestem dietetykiem z tytułem magistra uzyskanym na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W gabinecie pracuję zarówno z pacjentami dorosłymi, jak i dziećmi. Zgłaszają się do mnie osoby chcące zrzucić nadmiar kilogramów, ale również takie, których masa ciała jest prawidłowa, ale dokuczają im dolegliwości jelitowe, skórne, borykają się z chorobami autoimmunologicznymi czy problemami hormonalnymi.
Staram się, aby osoby, którym doradzam żywieniowo lub rozpisuje diety, traktowały prawidłowe odżywianie jako formę leczenia, a nie tylko dodatek do klasycznej farmakoterapii.
W trakcie swojej prawie 10 letniej praktyki w zawodzie zajmowałam się leczeniem pacjentów wymagających żywienia dojelitowego, szkoląc personel medyczny i rodziny pacjentów z profesjonalnych preparatów do żywienia przez sondę lub zgłębnik, a także stosowania pomp żywieniowych.
Od 8 lat pomagam pacjentom z problemami z układem pokarmowym, m.in. zespołem jelita nadwrażliwego (IBS), SIBO/IMO, refluksem, wrzodami żołądka, dwunastnicy oraz nadwrażliwościami i alergiami pokarmowymi, manifestującymi się różnymi objawami ogólnoustrojowymi (skóra, dolegliwości bólowe, nawracające choroby zapalne).
Zawodowo jestem związana z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu, dlatego nie straszne są mi analizy wyników badań laboratoryjnych i wielokierunkowe postępowanie, wymagające często wielu eliminacji pokarmowych, zindywidualizowanego podejścia terapeutycznego i probiotykoterapii.
Cały czas staram się dokształcać – uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach online, a także sama będąc prelegentem i szkoląc innych (dietetyków, lekarzy, położne oraz pacjentów).
Prywatnie
Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci, a moja rodzina nierzadko jest pierwszym testerem moich kulinarnych eksperymentów. Lubię podróżować, zwiedzać i uczyć się nowych rzeczy.
Pierwsza konsultacja
W trakcie pierwszej konsultacji, która trwa około 60 minut, prowadzę obszerny wywiad żywieniowy i chorobowy, “przemycam” pierwsze wskazówki i zalecenia, których spis pacjent zawsze otrzymuje po wizycie drogą mailową.
Na podstawie pierwszej konsultacji oferuje ułożenie zindywidualizowanych jadłospisów, dostosowanych do stanu zdrowotnego i celów pacjenta.
Razem damy radę
To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.
Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.
Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.
Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.
Poznaj specjalistów
Nasz zespół

Wyleczymy Twoje
Dolegliwości

Ocena rozwoju psychomotorycznego oraz diagnostyka zaburzeń epizodycznych.
Justyna Frąszczak neurolog dziecięcy