Magdalena Ratajczyk
- ortopedia dziecięca
- schorzenia układu ruchu
- diagnozuje i leczy schorzenia układu ruchu
Poznaj mnie lepiej
Absolwentka wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
Obecnie pracuje i odbywa szkolenie specjalizacyjne w zakresie Ortopedii i Traumatologii w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (PTOiTr) oraz Polskiego Towarzystwa Ortopedii Dziecięcej (PTOD).
Czynnie uczestniczy w licznych konferencjach, kursach i warsztatach w Polsce jak i za granicą.
Ukończyła m.in.
- European Paediatric Orthopaedic Society BAT Instructional Course Trilogy (Part I,II)
- Kurs USG stawów
- Kurs artroskopii stawu kolanowego
Głównym zainteresowaniem dr Ratajczyk jest ortopedia dziecięca, jednak diagnozuje i leczy schorzenia układu ruchu zarówno u dzieci jak i u dorosłych
Razem damy radę
To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.
Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.
Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.
Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.
Poznaj specjalistów
Nasz zespół

Wyleczymy Twoje
Dolegliwości

Ocena rozwoju psychomotorycznego oraz diagnostyka zaburzeń epizodycznych.
Justyna Frąszczak neurolog dziecięcy