Magdalena Ratajczyk

Poznaj mnie lepiej

Absolwentka wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Obecnie pracuje i odbywa szkolenie specjalizacyjne w zakresie Ortopedii i Traumatologii w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (PTOiTr) oraz Polskiego Towarzystwa Ortopedii Dziecięcej (PTOD).

Czynnie uczestniczy w licznych konferencjach, kursach i warsztatach w Polsce jak i za granicą.

Ukończyła m.in. 

  • European Paediatric Orthopaedic Society BAT Instructional Course Trilogy (Part I,II)
  • Kurs USG stawów
  • Kurs artroskopii stawu kolanowego

 

 

 

Głównym zainteresowaniem dr Ratajczyk jest ortopedia dziecięca, jednak diagnozuje i leczy schorzenia układu ruchu zarówno u dzieci jak i u dorosłych

Razem damy radę

To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.

Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.

Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.

Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.

Sprawdź dostępne terminy

Zarezerwuj wizytę

Termin uzgodnić możesz osobiście, dzwoniąc pod numer 690 233 189 albo korzystając z kalendarza systemu elektronicznej rezerwacji.

Warsztat Zdrowia Fizjoterapia i Gabinety Lekarskie