Filip Dobrowolski

Poznaj mnie lepiej

Zajmuję się fizjoterapią ortopedyczną i sportową. Niezależnie od dolegliwości na pewno znajdziemy odpowiednią drogę do rozwiązania Twojego problemu. Łącząc dziedziny fizjoterapii i treningu z pacjentami pracuje zarówno na kozetce, jak i macie do ćwiczeń.

Podstawowym narzędziem mojej pracy fizjoterapeutycznej jest metoda Fascial Manipulation Stecco – Manipulacje Powięzi.

Na ciało patrzę z szerokiej perspektywy łącząc jego elementy w jedną całość. Jako uzupełnienie treningu lub terapii, a także szybka pomoc w urazach sportowych wykorzystuję również metodę suchego igłowania – dry needling.

Ukończyłem fizjoterapię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zarówno w trakcie studiów, jak i po nich rozwijam się uczestnicząc w wielu kursach:

  • Kurs trenera personalnego oraz medycznego
  • Dry needling
  • Fascial Manipulation (FM) Stecco lvl I i II
  • Visceral Manipulation  (FM) Stecco lvl III
  • Masaż tkanek głębokich
  • Kinesiology taping

Prywatnie

Czas po pracy staram się spędzać aktywnie m.in. ćwicząc na siłowni – co pozwala mi również łatwiej zrozumieć problemy pacjentów i pokierować odpowiednio ich ćwiczeniami.

Razem damy radę

To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.

Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.

Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.

Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.

Sprawdź dostępne terminy

Zarezerwuj wizytę

Termin uzgodnić możesz osobiście, dzwoniąc pod numer 690 233 189 albo korzystając z kalendarza systemu elektronicznej rezerwacji.

Warsztat Zdrowia Fizjoterapia i Gabinety Lekarskie