Natalia Majchrzak

Poznaj mnie lepiej

Natalia Majchrzak (PWZ 2400599) jest lekarzem, doktorem nauk medycznych, specjalistą urologiem.

W 2017 roku zrealizowała szkolenie specjalizacyjne w zakresie urologii uzyskując dyplom specjalisty oraz honorowany w Europie dyplom FEBU (Fellow of the European Board of Urology).

Specjalizację odbywała w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Lek. Natalia Majchrzak ukończyła studia medyczne w 2008 roku na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

W listopadzie 2022 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych, broniąc rozprawę o tytule:
„Analiza przydatności wieloparametrycznego rezonansu magnetycznego, celowanej przezodbytniczej pod kontrolą ultrasonografii, gruboigłowej biopsji prostaty oraz klasyfikacji grup ryzyka w planowaniu leczenia operacyjnego pacjentów z rakiem prostaty”.

Od maja 2021 do września 2023 pełniła funkcję Ordynatora Oddziału Urologii w PL Certus EMC Instytut Medyczny.
Obecnie pracuje na Oddziale Urologii w Szpitalu CM HCP w Poznaniu, gdzie wykonuje szeroki zakres zabiegów i operacji urologicznych.
Na co dzień zajmuje się nowoczesną diagnostyką oraz leczeniem chorób urologicznych, w tym nowotworów układu moczowo-płciowego, kamicy układu moczowego i schorzeń prostaty. Dr N. Majchrzak posiada największe w Poznaniu doświadczenie w zakresie przeprowadzania zabiegu fuzyjnej, przezkroczowej biopsji prostaty. Ponadto wraz z dr Krzysztofem Twardoszem przeprowadzili, jako pierwsi w Poznaniu i Wielkopolsce, radykalną prostatektomię w asyście robota Versius.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology). Aktywnie uczestniczy oraz poszerza swoją wiedzę podczas konferencji naukowych oraz szkoleń krajowych i zagranicznych. Jest autorem wielu publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Razem damy radę

To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.

Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.

Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.

Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.

Sprawdź dostępne terminy

Zarezerwuj wizytę

Termin uzgodnić możesz osobiście, dzwoniąc pod numer 690 233 189 albo korzystając z kalendarza systemu elektronicznej rezerwacji.

Warsztat Zdrowia Fizjoterapia i Gabinety Lekarskie