Marlena Zaremba

Poznaj mnie lepiej

Nazywam się Marlena Zaremba, jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalizuję się w terapii pacjentów pediatrycznych z różnego rodzaju deficytami ruchowymi występującymi na skutek wczesnego uszkodzenia mózgu, chorób nerwowo-mięśniowych oraz opóźnienia rozwoju psychoruchowego.

W swojej pracy koncentruję się na potrzebach oraz możliwościach pacjenta. Prowadząc terapię zwracam uwagę na jej funkcjonalność, by pacjent mógł wykorzystać nabyte umiejętności w życiu codziennym.

Doświadczenie nabywałam uczęszczając na liczne wolontariaty w trakcie studiów. Po studiach podjęłam pracę z pacjentami z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Swoje zainteresowania zawodowe poszerzyłam również o temat fizjoterapii kobiet w ciąży.

Do terapii wykorzystuję wiedzę zdobytą na kursach m.in.:

  • Kurs Podstawowy oraz Rozwijający Koncepcji PNF (ang. proprioceptive neuromuscular facilitation)
  • PNF w pediatrii (rehabilitacja bez bólu)
  • Terapia Integracji Sensorycznej
  • Ocena funkcjonalna i prowadzenie dokumentacji medycznej dla pacjentów w wieku rozwojowym (0-7 lat)
  • Aktywność fizyczna kobiet w ciąży
  • Aktywność fizyczna kobiet po porodzie
  • Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0 do 12 miesięcy

Prywatnie

Największą motywację w pracy stanowią dla mnie chęć pomocy innym, postępy w terapii, uśmiech oraz zadowolenie pacjenta.

Swój wolny czas poświęcam na podróże, gry planszowe, lekturę lub dobry film.

Moje motto

„Koncentruję się na potrzebach oraz możliwościach pacjenta”

Razem damy radę

To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.

Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.

Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.

Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.

Sprawdź dostępne terminy

Zarezerwuj wizytę

Termin uzgodnić możesz osobiście, dzwoniąc pod numer 690 233 189 albo korzystając z kalendarza systemu elektronicznej rezerwacji.

Warsztat Zdrowia Fizjoterapia i Gabinety Lekarskie