Krzysztof Twardosz

Poznaj mnie lepiej

FEBU – Fellow of European Board of Urology.

Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne ukończył w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w roku 2015.

Umiejętności w dziedzinie urologii doskonalił między innymi w szpitalach w Wielkiej Brytanii – Szpital w Woolwich – Południowy Londyn oraz prestiżowym Szpitalu St.Mary’s w Centralnym Londynie.

W ostatnich latach związany z Oddziałem Urologicznym Szpitala Powiatowego w Śremie. Obecnie pracuje na Oddziale Urologii w Szpitalu CM HCP w Poznaniu.

Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego – PTU oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego – EAU. Uczestnik wielu konferencji oraz szkoleń z zakresu urologii małoinwazyjnej i operacji laparoskopowych.

W swojej praktyce wykorzystuje najnowsze techniki operacyjne stosowane w nowoczesnej urologii – w tym operacje wykonywane metodą endoskopową i laparoskopową, również w asyście robota.

Głównym zainteresowaniem Dr Twardosza jest kompleksowe leczenie kamicy układu moczowego, ale wykonuje również zabiegi z zakresu urologii onkologicznej oraz łagodnego przerostu prostaty – w tym najnowszą metodą leczenia przy użyciu lasera holmowego – HOLEP.

Leczone choroby

  • Kamica nerkowa
  • Kamica moczowa
  • Przerost prostaty
  • Rak prostaty
  • Rak pęcherza moczowego
  • Rak jądra
  • Wodniak jądra
Razem damy radę

To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.

Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.

Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.

Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.

Sprawdź dostępne terminy

Zarezerwuj wizytę

Termin uzgodnić możesz osobiście, dzwoniąc pod numer 690 233 189 albo korzystając z kalendarza systemu elektronicznej rezerwacji.

Warsztat Zdrowia Fizjoterapia i Gabinety Lekarskie