Marianna Skawska

Poznaj mnie lepiej

Nazywam się Marianna Skawska, zdobyłam tytuł magistra fizjoterapii w 2020 roku kończąc Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową w Opolu. Swoją wiedzę pogłębiam na licznych kursach i szkoleniach. Jako fizjoterapeutka pediatryczna prowadzę terapię większych dzieci z chorobami o podłożu genetycznym, neurologicznym, ortopedycznym, oraz pracuję z tymi najmniejszymi pacjentami, od pierwszych tygodni ich życia, które nie osiągnęły określonego etapu prawidłowego rozwoju.

W swojej pracy kieruje się zrozumieniem zarówna dziecka jak i rodzica. Zwracam uwagę nie tylko na motoryczne aspekty, patrzę na dziecko holistycznie. Ukończyłam kurs NDT Bobath Basic oraz Integracje Sensoryczną I stopień.

Ostatnie kursy

  • NDT Bobath-Baby

Prywatnie

Prywatnie dbam o rośliny i parze kawę. Każdy centymetr mojego zamieszkuje jakiś kwiat. A każdy poranek zaczynam od pysznej kawy parzonej w ulubiony sposób.

 

Moje motto to: „dziecko zasługuje na milion szans. A jeśli nie wykorzysta ostatniej, to nadal zasługuje na kolejną.”

Razem damy radę

To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.

Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.

Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.

Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.

Sprawdź dostępne terminy

Zarezerwuj wizytę

Termin uzgodnić możesz osobiście, dzwoniąc pod numer 690 233 189 albo korzystając z kalendarza systemu elektronicznej rezerwacji.

Warsztat Zdrowia Fizjoterapia i Gabinety Lekarskie